previous arrow
next arrow
Slider

Aktualności

W niedzielę, 16 grudnia, o godzinie 15.00, odbyło się w naszej szkole uroczyste przedświąteczne spotkanie uczniów i nauczycieli z rodzinami dzieci oraz mieszkańcami wsi i okolic. Do gości specjalnych należy zaliczyć Panią Annę Fręś- Sekretarz Gminy Drawsko, Pana Bartosza Niezborałę- Wójta Gminy Drawsko oraz Proboszcza Parafii- Piotra Matuszewskiego.
Spotkanie otworzył spektakl bożonarodzeniowy pt. Dziś wieczorem albo w noc. Nad jego przygotowaniem czuwali: Pani Iwona Nowak, Pani Katarzyna Pankowska – Czerwińska oraz Pan Tobiasz Dolny. Widowisko sceniczne ukazało gorączkę przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, która była kilkakrotnie przerywana głosami aniołów, nawołującymi do przygotowań na przyjście Pana. Podczas przedstawienia można było zobaczyć elementy pantomimy, tańca, dialogów, można było również uczestniczyć w śpiewaniu przepięknych kolęd i wysłuchaniu refleksyjnych tekstów poetyckich.
Do świetności widowiska przyczyniła się również Pani Kinga Bździel, mama pierwszoklasistki. Pani Kinga akompaniowała na gitarze dzieciom z klasy I i Ii i przygotowała córkę – Karolinkę, do wykonania pięknej pieśni pt. Nie było miejsca dla Ciebie.
Na scenie, o której wystrój zadbali Panie Ewa Kuźmin, Elżbieta Rychlik oraz Panowie – Michał Augustyński i Sławomir Bojko, ukazali się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Rodziców rozpierała duma. A po sali co rusz rozchodził się gromki aplauz uznania.
Kolejnym etapem spotkania była licytacja. Licytowane były : świeczniki, wykonane przez jedną z mam, oraz tort o smaku oreo, który zasponsorowała Pani Teresa Kubiś. Pełne humoru aukcje przeprowadzili Pani Teresa Kubiś i Pan Mirosław Dymek. Kwoty uzyskane z licytacji, których bohaterami okazali się przedstawiciel samorządu lokalnego, oraz z kiermaszu ozdób świątecznych oraz pierników zyskały swoje przeznaczenie- bogate paczki od Gwiazdora, który zawita w naszej szkole w piątek, 21 grudnia. Kiermasz świąteczny prowadziły Pani Marzanna Dymek i Pani Halina Mądrawska. Uczniów z zapałkami przygotowała Pani Sylwia Lala, zaś pierniki wypiekały z uczniami: Pani Agnieszka Kuczyńska, Pani Agnieszka Lisewska, Pani Agnieszka Bojko, Pani Marzanna i Pani Halina.
Dziękujemy Nadleśnictwu Potrzebowice za przekazanie na potrzeby dekoracji czterech pięknych świerków.

logo
logo

© Copyright 2017

Projekt i wykonanie: home2.pl

Wykorzystujemy ciasteczka (cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu. więcej informacji

Wykorzystujemy ciasteczka (cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu. Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają utrzymanie sesji po zalogowaniu. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

zamknij