previous arrow
next arrow
Slider

Aktualności

 

 

14 października 2019 r., w naszej szkole miała miejsce niecodzienna uroczystość.

Było to święto szczególne – Dzień Edukacji Narodowej oraz Dzień Pasowania na ucznia.

Od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera – uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej. 

Pierwszą część uroczystości stanowił występ uczniów kl. I i II przygotowany pod okiem Pani Eweliny Dużalskiej oraz Pani Katarzyny Pankowskiej-Czerwińskiej. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli.

Po występie artystycznym nadszedł czas na część oficjalną dla uczniów klasy I – Ślubowanie i Pasowanie.

Po uroczystym złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor – Iwona Nowak, symbolicznym dotknięciem ołówka pasowała każdego z uczniów klasy pierwszej na ucznia Szkoły Podstawowej im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Drawskim Młynie. Po słowach: „Pasuję Cię na ucznia” stali się jej pełnoprawnymi uczniami.

Pierwszoklasiści jako pierwsi uczniowie z naszej szkoły otrzymali chusty z wyhaftowanym logo szkoły. Projekt wykonała Pani Anna Masłek Kulwas, natomiast wyhaftowaniem zajęła się Pani Ewa Borczyńska-Lasek.

Życzenia pierwszoklasistom złożyła Wychowawczyni, Pani Dyrektor oraz Rada Rodziców, która dla I klasy przygotowała również upominek oraz przekazała życzenia dla pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Po uroczystym ślubowaniu pierwszoklasiści złożyli podziękowanie rodzicom, po którym przekazali własnoręcznie zrobione serca i moc uścisków!

W drugiej części uroczystości, z piękną recytacją zaprezentowała się klasa III – którą przygotowała Pani Ewa Kuźmin oraz uczniowie klasy II – którzy swoim śpiewem i tańcem wzbudzili zachwyt wśród obecnych.

Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za trud i zaangażowanie w wykonywanie codziennych obowiązków. Rada Rodziców przygotowała dla pracowników szkoły słodki poczęstunek.

Tak minął ten szczególny dzień, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni rodzice! Była to niezwykła okazja do spędzenia ze sobą wspólnie czasu.

 

logo
logo

© Copyright 2017

Projekt i wykonanie: home2.pl

Wykorzystujemy ciasteczka (cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu. więcej informacji

Wykorzystujemy ciasteczka (cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu. Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają utrzymanie sesji po zalogowaniu. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

zamknij